Biznesmen przyznał, że nie skupia się na spekulacjach cenowych wokół kryptowalut takich jak Bitcoin i Dogecoin, porównując je do gry podobnej do tej na rynku akcji.
Podczas rozmowy z Jonem Stewartem w jednym z najnowszych podcastów właściciel Dallas Mavericks wyjaśnił prowadzącemu niektóre z podstaw przestrzeni kryptowalut, nazywając ją „zdecentralizowaną i pozbawioną zaufania”, z posiadaczami tokenów mającymi „zazwyczaj równy głos”, aby określić kierunek każdego projektu. To cechy, które najbardziej przemówiły do miliardera inwestora.
– Inwestycje, które teraz robię, nie są w tradycyjnych firmach – powiedział Cuban. – Osiemdziesiąt procent inwestycji, w których mam udział, nie dotyczą Shark Tank, a i tak znajdują się w sferze kryptowalut.
Cuban teoretyzował, w jaki sposób zdecentralizowana autonomiczna organizacja może działać w dostarczaniu kolonoskopii i innych niezbędnych procedur medycznych. Postawił również tezę, że wiele nowych biznesów wzorowanych na gospodarce kryptowalutowej – zdecentralizowanych i pozbawionych zaufania – zakłóci tradycyjne instytucje, w tym bankowość, ubezpieczenia i przemysł książkowy.
Zdaniem Cubana branża kryptowalutowa znajduje się wciąż w początkowym stadium rozwoju. – Kryptowaluty to zjawisko trudne do zrozumienia. Są kłopotliwe, ale za dziesięć lat od teraz aplikacje, które odniosą sukces, stworzą własną gospodarkę i tak jak w czasach Internetu, będzie to młode pokolenie, które rozgryzie tą branżę jako pierwsze i będzie innowacyjne.
Stanowisko gwiazdy programu „Shark Tank” w sprawie aktywów kryptowalutowych znacząco się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat. Dawniej Cuban mówił, że wolałby mieć banany niż złoto lub BTC. Od tamtej pory miliarder wsparł Polygon (MATIC), zainwestował setki tysięcy dolarów w tokenizowane offsety węglowe i wezwał do wprowadzenia większej liczby regulacji dotyczących stablecoinów.
Mark Cuban jest amerykańskim przedsiębiorcą, miliarderem, osobowością telewizyjną i właścicielem mediów. Jego wartość netto szacuje się na 4,3 mld dolarów. W 2020 roku Cuban zajmował 177. miejsce na liście „Forbes 400”. Przedsiębiorsca jest właścicielem zawodowej drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks z ligi NBA, współwłaścicielem 2929 Entertainment oraz jednym z głównych „rekinów”-inwestorów w telewizyjnym serialu reality ABC „Shark Tank”.