Seung-beom Koh jest zdania, że eksperci fintech na całym świecie nie postrzegają wirtualnych walut jako aktywa finansowego.
Seung-beom Koh, kandydat na przewodniczącego Komisji Usług Finansowych Korei Południowej (FSC), nie uważa kryptowalut za aktywa finansowe. Na spotkaniu prasowym z lokalnymi dziennikarzami Koh powiedział, że eksperci fintech z czołowych organizacji, takich jak G20, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i innych mają trudności z postrzeganiem wirtualnych walut jako aktywów finansowych i uważają, że nie mogą funkcjonować jako waluta.
Według „The Korean Times” komentarze Seung-beoma zbiegają się w czasie z trwającym wzrostem handlu kryptowalutami wśród młodych inwestorów, którzy inwestują przede wszystkim w poszukiwaniu krótkoterminowych zysków. Inwestorzy postrzegają również kryptowaluty jako uczciwą szansę na zakup domów, przeciwdziałając gwałtownie rosnącym cenom nieruchomości. Koh wskazał również, że nadmierne kredyty dla gospodarstw domowych mogą negatywnie wpłynąć na gospodarkę Korei Południowej. W marcu 2021 r. kredyt gospodarstw domowych w tym kraju wzrósł o 9,5%, osiągając 1765 bln wonów, czyli około 1,52 bln dolarów. – Komisja będzie kontynuować istniejące środki przeciwdziałania zadłużeniu i w razie potrzeby podejmie dodatkowe kroki, mobilizując wszystkie dostępne środki polityczne – zapewnił Koh.
Nieoficjalnie mówi sie o tym, że władze Korei Południowej planowały zamknąć wiele giełd kryptowalut pod zarzutem prowadzenia fałszywych kont zbiorczych i kont z pożyczonymi nazwami. Jednak 9 sierpnia 2021 r. Komisja Usług Finansowych zaprzeczyła tym twierdzeniom. W wypowiedzi udzielonej serwisowi Cointelegraph przedstawiciel FSC stwierdził, że 11 giełd, o których mowa, „jest zobowiązanych do otwierania i używania kont z prawdziwymi nazwiskami w celu gromadzenia depozytów”.
Przypomnijmy, że w lipcu 2021 r. władze Korei Południowej ostrzegły giełdy kryptograficzne, by te dobrowolnie rejestrowały się u władz lokalnych do dnia 24 września, pod groźbą kary więzienia lub wysokich grzywien.
Seung-beom Koh rozpoczął służbę publiczną po ukończeniu studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Narodowym w Seulu. Pełnił funkcje jako dyrektor generalny biura polityki finansowej i biura usług finansowych, sekretarz generalny i stały komisarz w Komisji Usług Finansowych. Obecnie jest jednym z 7 członków Rady Polityki Pieniężnej BOK.