Holandia jest krajem najlepiej przygotowanym na metaverse

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Uswitch wymienia kraje, które są gotowe na przyjęcie metawersum dzięki bardziej technicznym standardom, takim jak prędkość i ceny stałych łączy szerokopasmowych.

Metaverse i doświadczenia cyfrowej rzeczywistości dosłownie pędzą w kierunku konsumentów, niezależnie od tego, czy są oni na to gotowi, czy nie. Istnieją jednak pewne miejsca na świecie, które są bardziej gotowe na przyjęcie cyfrowej przyszłości z technologicznego punktu widzenia. Nowe badanie przeprowadzone przez Uswitch, firmę badającą usługi internetowe i telefoniczne, uwzględniło kombinację stałych prędkości szerokopasmowych, cen pakietów szerokopasmowych, liczby start-upów finansowych blockchain oraz ceny eksportu zaawansowanych technologii, aby określić, które państwa są gotowe na wdrożenie metawersji.

Na szczycie tej listy znajduje się Holandia, z najlepszymi warunkami do zaspokajania takiej technologii. Jak wynika z badania, kraj ten ma jedną z najwyższych średnich stałych prędkości szerokopasmowych, wynoszącą 106,51 Mbps. W 2021 roku Holandia wyprodukowała również około 6 tys. dolarów eksportu zaawansowanych technologii na mieszkańca. Według innego badania kraj ten zajął również pierwsze miejsce pod względem zainteresowania metaverse z punktu widzenia konsumentów. Za Holandią znalazły się Szwajcaria, Litwa, Malta i Francja. Wszystkie kraje w pierwszej piątce są znane z wykazywania zainteresowania wschodzącą przestrzenią Web3. Zwłaszcza Malta była szczególnie długo hubem kryptowalut i blockchain. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, dwaj główni gracze w przestrzeni rozwoju metaverse, zajęli odpowiednio 7 i 12 miejsce.

Pomimo ostatnich zawirowań w przestrzeni Web3, zainteresowanie metaverse wciąż jest bardzo duże. W ostatnim czasie firma Animoca Brands ogłosiła, że przejmuje większościowy udział w nowej platformie gier metaverse muzycznej. Nastąpiło to wkrótce po tym, jak firma ogłosiła swoje plany dotyczące miliardowego funduszu rozwoju metaverse. Z kolei Meta, firma macierzysta Facebooka, również powraca do tematu metawersji po tym, jak współzałożyciel i dyrektor generalny Mark Zuckerberg powiedział, że nie pozwoli, aby krytyka i znaczne straty pieniężne powstrzymały plany budowy platformy metawersyjnej.