Brak wiedzy użytkowników jest główną przeszkodą w przyjęciu kryptowalut

The Economist Intelligence Unit, dział badań i analiz grupy Economist, opublikował nowy raport zatytułowany „Digimentality 2021”.

Badanie zostało zlecone przez dużą platformę płatniczą i kryptowalutową Crypto.com i zawiera ankietę konsumencką, która została przeprowadzona wśród 3053 osób w okresie od lutego do marca 2021 roku.

Według wyników ankiety 51% respondentów stwierdziło, że brak wiedzy jest główną przeszkodą w przyjęciu kryptowalut typu open source, takich jak Bitcoin i Ether (ETH), podczas gdy 34% uczestników ankiety wskazało obawy dotyczące bezpieczeństwa jako główną przeszkodę, a 29% wskazało na trudności ze znajomością miejsca zakupu kryptowalut.

Jeśli chodzi o akceptację kryptowalut przez inwestorów instytucjonalnych i obligacje korporacyjne, 47% respondentów stwierdziło, że największą przeszkodą w ich przyjęciu było ogólne zaufanie rynku lub zrozumienie walut cyfrowych. Około 32% respondentów wskazało na regulacje dotyczące kryptowalut jako główną przeszkodę w szerszej akceptacji instytucjonalnej, podczas gdy 43% i 36% stwierdziło, że główną przeszkodę stanowiły struktury rynków finansowych i zmienność aktywów.

Badanie wykazało również, że 55% respondentów było świadomych istnienia kryptowalut, mimo że nigdy ich nie posiadało ani nie używało. „Ponieważ coraz więcej osób przyjmuje portfele cyfrowe i ma do nich dostęp, widać, jak rośnie liczba osób, które inwestują w kryptowaluty” – powiedział cytowany w raporcie szef globalnych aktywów cyfrowych Goldman Sachs, Mathew McDermott.

Przypomnijmy, że z ankiety przeprowadzonej w 2021 r. przez giełdę kryptowalut Gemini wynika, że prawie dwie trzecie osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych jest zainteresowanych dowiedzeniem się więcej o kryptowalutach lub ich zakupem.

„The Economist” to tygodnik brytyjski wydawany od 1843 w Londynie; obecnie wydawany przez The Economist Newspaper Ltd. Pierwotnie miał zasięg krajowy, obecnie jest pismem o zasięgu globalnym, skierowanym do kręgów biznesowych i politycznych. Jest poświęcony tematyce polityki i biznesu, ale publikuje też artykuły poświęcone nauce, technice, kulturze i sztuce. Co dwa tygodnie publikowany jest dodatek tematyczny.