Słabo opłacani pracownicy rezygnują z pracy dzięki zyskom z kryptowalut

Z najnowszego badania wynika, że prawie dwie trzecie respondentów, którzy zrezygnowali z pracy po osiągnięciu zmieniających życie zysków z kryptowalut, miało łączny dochód poniżej 50 tysięcy dolarów.

1 listopada 2021 r. firma analityczna Civic Science opublikowała wyniki ankiety, z których wynika, że ​​4% z 6741 respondentów w wieku 18 lat i starszych mieszkających w Stanach Zjednoczonych zrezygnowało z pracy w ciągu ostatniego roku z powodu „wolności finansowej” uzyskanej dzięki inwestowaniu w aktywa kryptograficzne. Następnie Civic porównał liczbę 4% z danymi od 1201 respondentów na podstawie ich rocznych dochodów, którzy zrezygnowali z pracy z powodu zysków z kryptowalut.

Jak się okazuje, prawie dwie trzecie osób, które zrezygnowały z pracy z powodu dużych zysków, zarabiało poniżej 50 tys. dolarów rocznie — w tym 27% osób zarabiających mniej niż 25 tys. dolarów, podczas gdy 37% miało łączny dochód między 25 tys. a 50 tys. dolarów. 15% osób rzucających pracę dzięki krypto miało dochód od 50 tys. do 75 tys. dolarów, 13% od 75 tys. do 150 tys. dolarów, a 8% z 150 tys. dolarów lub więcej. „Dane te sugerują, że inwestycje w kryptowaluty mogły zapewnić niektórym zmieniający życie poziom dochodów, podczas gdy bogatsi właściciele kryptowalut wykorzystują je bardziej jako inną formę dywersyfikacji aktywów niż źródło dochodu” – czytamy w opracowaniu przygotowanym przez Civic Science.

Jedną z osób, które wypowiedziały się na temat wyników ankiety był miliarder i zwolennik kryptowalut Mark Cuban. „Wow, 4% ludzi w USA zrezygnowało z pracy z powodu zysków z kryptowalut, a zdecydowana większość zarobiła mniej niż 50 tys. Teraz wiemy, dlaczego tak wiele osób rezygnuje z niskopłatnej pracy” – napisał na Twitterze. Cuban odniósł się również do zjawiska określanego mianem „Wielkiej Rezygnacji”, które odnosi się do znacznego niedoboru siły roboczej w Stanach Zjednoczonych z powodu kulturowej zmiany osób odchodzących z pracy w odpowiedzi na globalną pandemię, niskie zarobki i niekorzystne warunki pracy.

Kolejny wynik ankiety z 17 699 odpowiedziami między 17 czerwca a 27 października 2021 r. wykazał, że głównym powodem 28%) responsywności w krypto była długoterminowa inwestycja wzrostowa. Kolejne 23% nastąpiło po inwestycji krótkoterminowej, podczas gdy tylko 16% chciało użyć kryptowaluty jako metody płatności do „łatwych, szybkich i bezpiecznych transakcji”, co sugeruje, że użytkownicy krypto preferują spekulacje nad wykorzystywaniem aktywów do transakcji.