Ethereum ma szansę stać głównym aktywem dla inwestorów w 2021 roku

Zdaniem ekspertów, potencjał Ether znacznie przewyższa Bitcoina, a społeczność zaczyna rozumieć wartość ETH.

W drugiej połowie 2020 roku obserwowaliśmy rosnące zainteresowanie kryptowalutami ze strony inwestorów instytucjonalnych i dużego kapitału. Jednak cała uwaga dużych graczy, a także opinii publicznej, została skupiona na Bitcoinie (BTC). Tymczasem serwis Cointelegraph postanowił przyjrzeć się, dlaczego Ether (ETH) jest bardziej atrakcyjnym aktywem i dlaczego ta kryptowaluta powinna stać się „pierwszą kryptowalutą” dla każdego inwestora.

Zacznijmy od liczb: wzrost ETH od najniższego poziomu z marca 2020 r. Po krachu rynkowym wywołanym przez koronawirusa wyniósł 1200%, podczas gdy BTC wzrosło tylko o około 700%. Oczywiście na tle rekordowych rekordów Bitcoina, którego cena sięgnęła 40000 USD, wzrost Ether do 1400 USD nie wydaje się tak imponujący. Istnieją jednak bardzo istotne powody, by sądzić, że cena Ether w 2021 r. będzie nadal rosła i przynosić inwestorom więcej zysków niż „najsłynniejsza kryptowaluta”, którą jest Bitcoin.

Ethereum to platforma numer jeden do budowania projektów blockchain i uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji. I nawet pomimo tego, że Ethereum ma poważnych konkurentów – takich jak Tron, Polkadot, Cardano, Cosmos i Tezos – platforma kryptowalut Vitalika Buterina nadal jest liderem w tym kierunku.

W 2020 r.na blockchain Ethereum odnotowano transakcje o wartości ponad 1 biliona USD. Liczby te przekraczają wolumen transakcji gigantów płatniczych, takich jak PayPal, z którego korzysta ponad 350 milionów użytkowników i którego średnie wolumeny zwykle nie przekraczają 200 miliardów dolarów na kwartał.

Należy pamiętać, że każda transakcja generuje opłaty sieciowe uiszczane w ETH. A ponieważ tempo wzrostu sieci jest nadal wysokie, można śmiało spodziewać się kontynuacji zwyżkowego trendu ETH. W każdym razie rośnie zainteresowanie kryptowalutą, podobnie jak liczba aktywnych portfeli, liczba transakcji w sieci i średni rozmiar transakcji.

Pomimo wiodącej pozycji Bitcoina na rynku kryptowalut, Ethereum pozostaje liderem młodej zdecentralizowanej branży finansowej. Bardzo popularne latem 2020 r. projekty pożyczkowe i stakingu DeFi nadal rosną, przyciągając nowe inwestycje. Całkowita wartość zdecentralizowanych finansów od początku 2020 r. Wzrosła o prawie 3300%, z 687 mln USD do 23,2 mld USD. I to właśnie Ethereum jest główną platformą do tworzenia i uruchamiania większości nowych projektów DeFi i stablecoinów.

Emisja stablecoinów stale rośnie, ponieważ aktywa cyfrowe oparte na wartości mniej zmiennych walut fiducjarnych są bardzo wygodnym narzędziem do szybkich rozliczeń między użytkownikami, tworzenia par handlowych na giełdach kryptowalut i oszczędzania kapitału z dużej zmienności w portfelu kryptowalut.