Mastercard uruchamia program akceleracyjny dla muzyków z obsługą NFT

Gigant płatności elektonicnych jest jedną z kilku firm zakorzenionych w tradycyjnych finansach, które postanowiły wkroczyć w przestrzeń Web3, angażując się w szereg inicjatyw w tym zakresie w ostatnich latach.

12 kwietnia 2023 r. Mastercard poinformował o swoim nowym programie akceleracyjnym, skierowanym do dla artystów. W odróżnieniu od poprzednich realizowanych przez firmę projektów, tym razem jest on związany z Web3. Program jest ograniczony do tokenów niefunkcjonalnych (NFT) i dlatego jest dostępny tylko dla posiadaczy Mastercard Music Pass NFT.

Zgodnie z zapowiedzią, NFT jest limitowaną edycją i jest darmowy do końca miesiąca zarówno dla muzyków jak i fanów. Program powstał we współpracy z Polygonem i oferuje bezpłatny dostęp do materiałów edukacyjnych, unikalnych narzędzi sztucznej inteligencjioraz innych doświadczeń.

Raja Rajamannar, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Mastercard, powiedział, że programy takie jak ten istnieją, aby pomóc użytkownikom lepiej zrozumieć i zaufać temu, w jaki sposób blockchain i cyfrowe aktywa są wykorzystywane. – Wierzymy również, że Web3 może być potężnym narzędziem w łączeniu ludzi i budowaniu społeczności wokół wspólnych uniwersalnych pasji – wyjaśnił.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że od dawna wspiera ona i jednocześnie wcześnie przyjmuje technologie Web3, aby przynieść fanom i twórcom więcej możliwości tworzenia ekskluzywnych, integracyjnych i skalowalnych doświadczeń. Mastercard wybrał już pięciu artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne na całym świecie, którzy wezmą udział w programie. Oprócz technologii Web3, artyści będą mieli styczność z nowym studiem muzycznym napędzanym przez sztuczną inteligencję.

Informacja o programie akceleracyjnym Mastercard pojawia się w przestrzeni publicznej niecałe dwa miesiące po tym, jak firma ta, podobnie jak Visa, ogłosia, że będą wycofywać się ze wszystkich nowych partnerstw kryptowalutowych i blockchain. Dostawcy usług finansowych zapowiedzieli, że wszystkie nowe premiery zostaną opóźnione, dopóki na rynku nie da się odczuć lepszych warunków dla prowadzenia biznesu – chodzi tu przede wszystkim o precyzyjne ramy regulacyjne.