Platforma należąca do Adobe poinformowała, że jej użytkownicy mogą już podłączyć portfel Phantom do swoich kont Behance i prezentować na swoich profilach niezbywalne tokeny (NFT) Solana (SOL).
Phantom jest portfelem Solana zbudowanym dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi), jak również dla NFT. QuickNode, platforma infrastruktury Web3 z siedzibą w Miami, pomogła w stworzeniu tej funkcji wraz z Adobe na Solanie.
Twórcy Behance mogą już wyświetlać swoje NFT wybite na blockchainie Ethereum (ETH) w swoich profilach. William Allen, wiceprezes Adobe odpowiedzialny za Behance, wyjaśnił na Twitterze, że wielu użytkowników Behance może jednak nie chcieć już wiązać się z Ethereum ze względu na obawy związane z wysokim zużyciem energii i kosztami gazu.
Allen napisał na Twitterze, że Solana jest łańcuchem proof-of-stake, który rozwiązuje te problemy, wskazując, że pojedyncza transakcja na Solanie „zużywa tyle energii, co wyszukiwanie w Google, a kosztuje ułamek grosza”.
Phantom powtórzył te słowa, informując na Twitterze, że ta integracja jest „ogromna” dla gospodarki twórców Solany, ponieważ umożliwia artystom „przyjazny dla środowiska i tani sposób na eksperymentowanie z NFT”.
Behance po raz pierwszy umożliwiło swoim artystom podłączenie portfela kryptowalutowego i NFT do swojego profilu Behance w październiku 2021 roku. W tym czasie Adobe nawiązało również współpracę z rynkami Rarible, OpenSea, KnownOrigin i SuperRare NFT w ramach „Inicjatywy autentyczności treści” firmy, aby chronić twórców cyfrowych poprzez wyświetlanie danych o proweniencji. Allen dodał na Twitterze, że adresy Solana zostaną dodane do narzędzia Content Credentials w Photoshopie, aby przeciwdziałać kradzieży dzieł NFT i zapewnić, że zostaną one właściwie przypisane.
QuickNode umożliwia Adobe wypożyczenie dostępu do blockchaina Solana, zamiast budowania i utrzymywania własnego węzła. Według strony internetowej QuickNode, firma jest czołowym dostawcą usług węzła Solana i obsługuje ponad 50 proc. ekosystemu Solana.