Pięciu członków Izby Reprezentantów z Georgii stoi za projektem ustawy, która zwolniłaby lokalnych górników kryptowalut z obowiązku płacenia podatku.
14 lutego 2022 r. przedstawiciele amerykańskiego stanu Georgia – Don Parsons, Todd Jones, Katie Dempsey, Heath Clark i Kasey Carpenter – wprowadzili HB 1342, ustawę, proponuje zmianę kodeksu podatkowego stanu „w celu zwolnienia sprzedaży lub wykorzystania energii elektrycznej wykorzystywanej w komercyjnym wydobyciu aktywów cyfrowych”. Akt prawny miałby zastosowanie tylko do komercyjnych górników działających w obiekcie o powierzchni co najmniej 75 tys. stóp kwadratowych (około 6968 metrów kwadratowych).
Proponowana ustawa to kolejne działanie na poziomie stanowym mające na celu zachęcenie górników kryptowalut do prowadzenia działalności na konkretnym obszarze. W styczniu 2022 r. prawodawcy ze stanu Illinois wprowadzili ustawę, która rozszerzyłaby zachęty podatkowe dla centrów danych zaangażowanych w wydobycie kryptowalut. Kentucky wdrożyło podobne przepisy w marcu 2021 roku.
Koszty energii elektrycznej to najważniejszy czynnik determinujący działania firm kryptowalutowych, które chcą rozszerzyć swoją działalność w Stanach Zjednoczonych i poza nimi. W listopadzie 2021 r. kanadyjska firma wydobywcza Bitfarms ogłosiła, że planuje zbudować swoje pierwsze centrum danych w stanie Waszyngton, kierując się „opłacalnymi kosztami energii elektrycznej” i stawkami produkcyjnymi. Kolejnym stanem, w którym działalność rozpoczęło wiele firm kryptowalutowych jest Teksas.
Oczekuje się, że do października 2022 r. w ramach umowy z firmą górniczą ISW Holdings i Bit5iv w Georgii działalność prowadzić będzie łącznie 56 tys. górników spółki Bitmain. Warto też przypomnieć, że w marcu 2021 r. prawodawca stanowy uchwalił ustawę wzywającą urzędników oświatowych do wdrożenia programu nauki w szkole średniej opartego na wiedzy finansowej, która obejmuje kryptowaluty.