CFTC ukarze 12 firm zajmujących się opcjami kryptograficznymi

Niezależna agencja utworzona w Stanach Zjednoczonych po to, by regulować rynek kontraktów futures i chronić go przed nadużyciami oskarżyła 12 nowojorskich firm zajmujących się opcjami kryptograficznymi o brak rejestracji.

W komunikacie prasowym opublikowanym 29 września 2021 r. Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wskazała, że ​​pobiera łącznie opłaty od 14 podmiotów, przy czym 12 firm skoncentrowanych na kryptowalutach nie zarejestrowało się jako sprzedawcy prowizji kontraktów terminowych (FCM). Wspomniane 12 firm mają siedzibę w Nowym Jorku, a pozostałe dwie firmy rzekomo opublikowały wprowadzające w błąd informacje dotyczące ich członkostwa w National Futures Association (NFA) i rejestracji w CFTC. Wymienieni dostawcy opcji kryptograficznych to m.in. Bitfxprofit, Star FX Pro, Smarter Signals i BinanceFx Trade – warto podkreślić, że ta ostatnia nie jest powiązana z główną globalną giełdą Binance pomimo swojej nazwy.

– Dzisiejsze działania odzwierciedlają wysiłki CFTC na rzecz agresywnego wykorzenienia podmiotów, które niezgodnie z prawdą twierdzą, że posiadają legalne rejestracje i chronią publiczność handlową – powiedział dyrektor działu egzekwowania prawa CFTC Vincent McGonagle.

Firmy oferujące ekspozycję na towary za pośrednictwem kontraktów terminowych muszą zarejestrować się jako FCM w CFTC. Podmiot reguluje zakres rynków instrumentów pochodnych, który obejmuje kontrakty terminowe, opcje i swapy, ale nie nadzoruje rynków kasowych dla zwykłych traderów.

Przypomnijmy, ze 28 września 2021 r. CFTC zwróciła się do firmy Krakena, nakazując jej zapłatę kar cywilnych o wartości 1,25 miliona dolarów w związku z zarzutami naruszenia ustawy o giełdach towarowych. W najbliższym czasie komisarz CFTC Dan Berkovitz dołączy do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jako doradca generalny. Berkovitz ma współpracować z przewodniczącym SEC Garym Genslerem nad programem regulacyjnym, który zwiększy ochronę inwestorów.

W sierpniu 2021 r. giełda kryptowalut BitMEX zgodziła się zapłacić CFTC i FinCEN karę cywilną w wysokości 100 milionów dolarów za „nielegalne prowadzenie latformy handlu kryptowalutami i naruszenia przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Beepool kończy działalność ze względu na represje w Chinach

Czwarta co do wielkości kopalnia wydobywcza Ethereum jest zamykana w związku z represją chińskich władz wobec kryptowalut.

W dniu 28 września 2021 r. chińska kopalnia Ethereum ogłosiła w opublikowanym za pośrednictwem serwisu Twitter komunikacie, że zawiesza swoją działalność w odpowiedzi na najnowszą politykę regulacyjną Chin. Wiadomo już, że rejestracja nowych użytkowników i dodawanie subkont dla istniejących użytkowników serwisu zostało przerwane ze skutkiem natychmiastowym, a wszystkie serwery dostępu do kopania mają przestać działać do 15 października 2021 r.

Komunikat pojawił się w sieci zaledwie dzień po tym, jak poprzedniego dnia podano do publicznej wiadomości, że SparkPool, druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum, zawiesi swoją działalność do końca września 2021 r. – jak się okazuje, z podobnych co wspomniane powodów. Przypomnijmy, że łącznie BeePool i SparkPool odpowiadają za ponad jedną czwartą hashrate Ethereum.

Tymczasem Ludowy Bank Chin wzmacnia współpracę między swoimi poszczególnymi departamentami. Celem tych działań jest stłumienie aktywności użytkowników w przestrzeni kryptowalut. Działania LBCh mają na celu odcięcie kanałów płatności oraz wyeliminowanie z użytku niektórych stron internetowych i aplikacji mobilnych. Póki co operacje prowadzone przez bank centralny Chińskiej Republiki Ludowej doprowadziły do ograniczenia liczby operacji wydobywczych odbywających się w Chinach.

Z kolei 27 września 2021 r. media z prowincji Guangming poinformowały, że władze w autonomicznym regionie Mongolii Wewnętrznej skonfiskowały z magazynu 10 tysięcy maszyn służących do wydobywania Ethereum. Według wstępnych obliczeń górnicy do wydobycia ETH zużywali 1104 kWh energii elektrycznej. Według doniesień dziennikarzy władze Mongolii Wewnętrznej zamknęły do ​​tej pory 45 projektów wydobycia wirtualnej waluty, oszczędzając w ten sposób 6,58 miliarda kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie, co według placówek odpowiada dwóm milionom ton standardowego węgla.

Przypomnijmy, że BeePool działa od 2017 roku. Pod koniec września 2021 r. jego pula wydobywcza stanowiła 6,7% udziału w wydobyciu Ethereum.

Facebook stworzy wirtualne metawersum

Firma ogłosiła, że przeznaczy 50 milionów dolarów na dwuletni fundusz, którego zadaniem jest rozpoczęcie prac nad realizacją wizji przedsiębiorstwa dotyczącej wirtualnego metawersum.

Komunikat podany do publicznej wiadomości 27 września 2021 r. przedstawia plan działania Facebooka dotyczący budowania metawersum, z funduszami przeznaczonymi na wsparcie „globalnych partnerów badawczych i programowych”, którzy chcą zbudować platformę. „Metawersum nie zostanie zbudowane z dnia na dzień przez jedną firmę. Będziemy współpracować z decydentami, ekspertami i partnerami branżowymi, aby to urzeczywistnić” – podkreślono w ogłoszeniu.

Metaversum pozwoli ludziom na interakcję ze sobą, cyfrowymi przedmiotami i fizycznym światem poprzez ich awatar w wirtualnym środowisku. Fundusze będą wypłacane za pośrednictwem programów XR i funduszu badawczego Facebooka.

Pogłoski o planach Facebooka dotyczących stworzenia wirtualnego metaversum zaczęły krążyć w czerwcu 2021 r., a firma ogłosiła utworzenie zespołu wykonawczego, którego zadaniem będzie nadzorowanie projektu miesiąc później. W swoim najnowszym ogłoszeniu przedstawiciele firmy wyjasniają, że jej metawersum niekoniecznie będzie polegało na spędzaniu większej ilości czasu w sieci. „Chodzi o to, aby czas, który spędzasz online był bardziej znaczący” – wyjaśniono w komunikacie.

Pomimo funduszu inwestycyjnego o wartości 50 milionów dolarów, Facebook uważa, że ​​minie ponad 10 lat, zanim kompleksowa wersja jego projektu zostanie udostępniona użytkownikom i będzie zawierać szeroką gamę produktów i usług. Z racji tego, że metawersum ma być wdrażanyew sposób etyczny i integracyjny, Facebook nawiązał również współpracę z wieloma uniwersytetami i organizacjami non-profit reprezentującymi grupy mniejszościowe, w tym Women In Immersive Tech, Africa No Filter, Universytetem Hongkongu i Narodowym Uniwersytetem Singapuru.

W chwili, gdy Facebook podejmuje działania, aby rozpocząć rozwój własnego metawersum, twórcy kryptowalut poczynili już postępy w budowaniu własnych zdecentralizowanych i interoperacyjnych metawersów. Metaverse firmy Decentraland obejmuje zdecentralizowany wirtualny świat należący do społeczności, zbudowany na blockchainie Ethereum. Użytkownicy mogą budować środowiska 3D, tworzyć awatary lub prezentować szereg treści cyfrowych, na których można zarabiać. Z kolei Sandbox to gra oparta na technologii NFT, w której gracze mogą kupować cyfrowe działki i tworzyć na nich wrażenia z gry, aby dzielić się nimi z innymi użytkownikami.

Deutsche Bank uważa, że bitcoin będzie najsilniejszą kryptowalutą

Analityczka globalnego giganta bankowego spodziewa się, że Bitcoin w najbliższej przyszłości będzie miał dużą przewagę nad innymi kryptowalutami.

Marion Laboure, analityczka w dziale badawczym Deutsche Bank, powiedziała, że ​​może sobie wyobrazić, że bitcoin w przyszłości przejmie rolę cyfrowego złota. Jej zdaniem pozycja kryptowaluty będzie niezagrożona przez setki lat i będzie w dużej mierze niekontrolowana przez rządy poszczególnych państw.

Na stronie internetowej Deutsche Bank znaleźć można wypowiedź Laboure odnoszącą się do przyszłości kryptowalut. Jej zdaniem realne jest, że Bitcoin stanie się cyfrowym złotem XXI wieku. Jednocześnie Laboure ostrzegła inwestorów przed zmiennością aktywów kryptograficznych. Według analityczki większość zakupów bitcoin jest dokonywana w celu inwestycji i spekulacji, a nie przechowywania monet jako środka wymiany. „Zaledwie kilka dodatkowych dużych zakupów lub zjawisk opuszczenia rynku może znacząco wpłynąć na równowagę podaży i popytu” – uważa Laboure. „Bitcoin jest dziś zbyt niestabilny, aby być wiarygodnym magazynem wartości i spodziewam się, że w przewidywalnej przyszłości pozostanie bardzo niestabilny”.

Chociaż analityczka Deutsche Bank wyraziła swoje zaniepokojenie brakiem regulacji dotyczących kryptowalut, a także ich potencjalnym wpływem na środowisko, jednocześnie zasugerowała, że ​​bitcoin prawdopodobnie pozostanie dominującym aktywem cyfrowym w przestrzeni kryptowalut. Ethereum może mieć więcej przypadków użycia w zdecentralizowanych finansach i wraz ze wzrostem liczby niewymiennych tokenów, ale bitcoin nadal cieszy się „przewagą pierwszego gracza”. „Jeśli bitcoin jest czasami nazywany cyfrowym złotem, Ethereum byłoby wtedy cyfrowym srebrem” – napisała Laboure.

Analitycy Deutsche Bank wcześniej opisywali Bitcoin jako kryptowalutę „zbyt ważną, aby ją zignorować”. To, z kolei, ich zdaniem, sugeruje, że cena kryptowalut prawdopodobnie wzrośnie wraz z wejściem na rynek dodatkowych zarządzających aktywami i firmami. W 2019 roku instytucja finansowa przewidziała, że ​​waluty cyfrowe zastąpią fiat do 2030 roku.

Deutsche Bank to bank międzynarodowy, działający na całym świecie. Według danych z września 2021 r. w jego strukturach pracuje 84 659 pracowników. Siedzibą banku jest Frankfurt nad Menem, funkcję dyrektora generalnego sprawuje Christian Sewing, a szefem rady nadzorczej jest Paul Achleitner.

Huobi przedstawia plan dla chińskich inwestorów

Współzałożyciel Huobi Group, Du Jun, zamierza zabezpieczyć wszystkie kryptowaluty na chińskich kontach przed ich trwałym zamknięciem do 31 grudnia 2021 r.

Niepewność wywołana całkowitym zakazem handlu kryptowalutami w Chinach uległa spowolnieniu, ponieważ krajowe giełdy kryptograficzne, takie jak Huobi, podejmują proaktywne środki w celu ochrony i zwrotu istniejących inwestycji znajdujących się na kontynencie. Du Jun, współzałożyciel Huobi Group, poinformował, że giełda kryptowalut chce zapewnić bezpieczeństwo aktywów użytkowników w ramach swojej odpowiedzialności społecznej. – Klienci będą mogli przenieść swoje aktywa na inne giełdy lub portfele w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Konkretne środki i zasady działania zostaną przedstawione wkrótce – dodał.

Powołując się na możliwość luki komunikacyjnej z chińskimi inwestorami w czasie zakazu, giełda kryptowalut pracuje również nad innymi sposobami ochrony aktywów klientów do czasu, aż użytkownicy będą mogli przenieść je na giełdy lub portfele offshore.

Chińscy inwestorzy osiągnęli ponad 30% pod względem wolumenu obrotu przed zakazem kryptowalut, ale jak sugeruje Jun, Huobi odnotowało zwiększoną adopcję na rynkach Azji Południowo-Wschodniej i Europy. Giełda oczekuje jednak, że „wszelki krótkoterminowy wpływ na przychody Huobi zostanie złagodzony w miarę dalszego rozwoju naszej globalnej działalności”.

Przestrzegając zakazu handlu kryptowalutami i wydobycia nałożonego przez Ludowy Bank Chin i inne chińskie organy regulacyjne, Jun planuje podwoić wysiłki Huobi w zakresie zgodności i kontynuować budowanie zgodnych operacji na skalę globalną.

Przypomnijmy, że giełdy kryptograficzne w Chinach kontynentalnych, w tym Huobi, zaczęły wstrzymywać rejestracje nowych klientów wkrótce po tym, jak 24 wreśn 2021 r. wszedł w życie nowy zakaz kryptowalut. Huobi ogłosiło później, że wszystkie chińskie konta z kontynentu zostaną zamknięte do 24:00 UTC+8 31 grudnia 2021 r.

Historycznie Chiny były odpowiedzialne za lwią część wydobycia bitcoinów (BTC). Biorąc pod uwagę brak wsparcia ze strony rządzącego rządu, chińscy górnicy nadal przenoszą się za granicę do [aństw przyjaznych kryptowalutom. Podczas gdy decyzja o zakazie handlu kryptowalutami w Chinach spowodowała chwilową panikę sprzedaży kilku nieostrożnych inwestorów, cena Bitcoina nadal pokazuje zwyżkowe sygnały, biorąc pod uwagę proaktywne wsparcie ze strony giełd kryptograficznych i użytkowników na całym świecie.

Golem Network udostępnia aplikację do kopania Ethereum

Opracowana przez firmę aplikacja umożliwia użytkownikom wydobywanie Ethereum (ETH) na ich laptopach.

Zdecentralizowana platforma udostępniania zasobów obliczeniowych wydała aplikację Thorg, która pozwala użytkownikom wydobywać Ether na komputerach PC i laptopach z systemem Windows. Aplikacja działa w tle i wykorzystuje niewykorzystaną moc obliczeniową do przetwarzania obliczeń wymaganych do wydobycia dowodu pracy. Użytkownicy są jednak nagradzani w natywnym tokenie GLM Golema, a nie w ETH. System działa na dwuwarstwowym agregatorze Polygon, który łagodzi wszelkie wysokie opłaty transakcyjne związane z tokenem ERC-20 GLM. Tworzy „udziały”, które są zadaniami przetwarzania wsadowego, które są gromadzone i wykorzystywane do wydobywania Ethereum.

Prezes Golem Piotr Janiuk powiedział, że Thorg został zaprojektowany, aby zwiększyć popularność Golem Network poprzez umożliwienie użytkownikom zarabiania pasywnego dochodu na własnych komputerach. Minimalne wymagania do uruchomienia aplikacji to system operacyjny Windows 10 oraz karta graficzna o pojemności 6 GB lub większej, którą będą posiadały wyłącznie laptopy do gier z najwyższej półki. Ponieważ karta graficzna o pojemności 6 GB generuje szybkość mieszania około 26 megahashów na sekundę, Biorąc pod uwagę to i średnie zużycie energii komputera stacjonarnego wynoszące około 600 watów jako hipotetyczny przykład, zyski z wydobywania Etheru na komputerze mogą według kalkulatorów górniczych przynieść około 0,06 dolara dziennie lub 1 dolara w ciągu dwóch tygodni. Istnieje jednak wiele zmiennych, takich jak konkretny sprzęt komputerowy, zużycie energii i koszt energii elektrycznej, więc jest to tylko jeden teoretyczny przykład, ostateczne wyniki mogą się od tych obliczeń znacząco różnić. W obliczeniach nie uwzględniono również kosztu wysokiej klasy kart graficznych, które w tej chwili są niezwykle drogie ze względu na popyt i globalny niedobór chipów.

Co istotne, w opublikowanym przez firmę komunikacie poinformowano, że wysokiej klasy procesor graficzny nie jest konieczny dla wszystkich użytkowników. „Jeśli nie masz zaawansowanego procesora graficznego, nadal możesz używać sieci Golem do obliczania zadań i zarabiania GLM” – napisano.

Chińscy regulatorzy jednoczą siły, aby rozprawić się z kryptowalutami

Chiński bank centralny ustanawia mechanizm koordynacji z agencjami państwowymi w celu kontynuowania walki z kryptowalutami.

24 września 2021 r. Ludowy Bank Chin oficjalnie ogłosił zestaw nowych środków do walki z adopcją kryptowalut w Chinach, w tym promowanie silniejszej koordynacji między departamentami w zwalczaniu działalności kryptograficznej. 10 chińskich władz państwowych, w tym m.in. Chińska Administracja Cyberprzestrzeni i Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, ustanowiły „mechanizm koordynacji”, aby uniemożliwić graczom finansowym udział w jakichkolwiek transakcjach kryptowalutowych. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zaangażowane władze i instytucje dokonały znaczących ulepszeń platform monitorowania kryptowalut, aby skutecznie identyfikować nielegalne transakcje kryptowalutowe.

Ludowy Bank Chin podkreślił, że wiele agencji rządowych będzie teraz ściśle zwalczać kryptowaluty zgodnie z chińskimi przepisami. „Działy zarządzania finansami, cyberbezpieczeństwa i informacji, telekomunikacji, bezpieczeństwa publicznego oraz nadzoru rynku ściśle współpracują w celu odcięcia kanałów płatności, dysponowania odpowiednimi serwisami internetowymi i aplikacjami mobilnymi zgodnie z prawem” – napisano w oficjalnym komunikacie.

Wen Xinxiang, dyrektor działu płatności i rozliczeń w Ludowym Banku Chin, wyraził swoje zaniepokojenie rosnącą popularnością kryptowalut i stablecoinów oraz apeluje o zwiększenia środków finansowych w celu umożliwienia zdrowej konkurencji między tradycyjnym systemem finansowym a branżą kryptowalutową.

Ostatnie posunięcia chińskiego rządu potwierdzają jego antykryptowalutowe stanowisko. Władze lokalne zamykają wiele farm górniczych i zawieszają handel kryptowalutami. Wiele giełd kryptowalutowych dotknął też zakad świadczenia usług w Chinach.

Ludowy Bank Chin prowadzi politykę pieniężną państwa oraz jest odpowiedzialny za emisję chińskiego yuana. Do lat 80. XX wieku bank realizował również zadania jako bank komercyjny udzielając m.in. kredytów. Wraz z powstaniem komisji regulacyjnych głównymi zadaniami Banku Ludowego Chin pozostają: bank emisyjny, który ma wyłączne prawo emitowania znaków pieniężnych będących prawnym środkiem płatniczym w Chińskiej Republice Ludowej, opracowywanie założeń i realizacja polityki pieniężnej państwa oraz zarządzanie rezerwami złota.

Nowa szefowa Biura Kontrolera Waluty będzie krytyczna wobec krypto?

Administracja Joe Bidena zamierza mianować kazachsko-amerykańską prawniczkę, wykładowczynię i byłą doradczynię politycznego Saule Omarovą na szefa Biura Kontrolera Waluty (OCC) – instytucji, która nadzoruje amerykański sektor bankowy.

W przeszłości Omarova krytykowała zarówno aktywa kryptograficzne, jak i tradycyjny sektor bankowy, zobowiązując się w przyszłości do „zakończenia bankowości takiej, jaką znamy”. W swoich wypowiedziach opisywała kryptowalutę jako „korzystającą głównie z dysfunkcyjnego systemu finansowego, który już mamy”.

Jak donosi agencja Bloomberg, powołując się na trzy anonimowe źródła zaznajomione z procesem nominacji, Omarova może objąć opisywane stanowisko jeszcze we wrześniu 2021 r. Obecnie pracuje ona jako profesor prawa w Cornell University Law School. Oczekuje się, że Omarova będzie poszukiwać zaostrzonych przepisów dotyczących kryptowalut, ponieważ opisała sektor krypto jako zagrażający stabilności gospodarki i gotowy do nadużyć ze strony dużych prywatnych podmiotów finansowych. Należy też dodać, że Omarova specjalizuje się w prawie bankowym i finansach przedsiębiorstw.

Kadencja Omarowej w OCC prawdopodobnie będzie oznaczać znaczną zmianę w stosunku do poprzedniej administracji, z byłym prawnikiem Coinbase i zwolennikiem kryptowalut Brianem Brooksem, który kierował agencją pod koniec prezydentury Trumpa. Omarova zaproponowała również radykalne recepty dla sektora finansowego, opowiadając się za tym, aby usługi bankowości konsumenckiej były zarządzane wyłącznie przez Rezerwę Federalną, a nie instytucje prywatne. Warto przypomnieć, że Omarova pełniła funkcję specjalnego doradcy ds. polityki regulacyjnej w Departamencie Skarbu USA podczas prezydentury George’a W. Busha.

Jednak analitycy nie wierzą, że Omarova dostanie pracę w OCC bez walki, ponieważ Demokraci mają obecnie niewielką większość w Senacie, a sektor bankowy ma lobbować przeciwko jej nominacji. Gdyby została mianowana, stałaby się pierwszą kobietą, która formalnie pokierowała agencją, chociaż w przeszłości OCC kierowała kobieta pełniąca obowiązki szefa.

New York Times doniósł, że administracja Bidena zaczęła sprawdzać Omarovą pod kątem roli na początku sierpnia 2021 r. Podczas gdy Demokraci wcześniej rozważali obsadzenie na tym stanowisku byłego urzędnika skarbu Michaela Barra i profesor prawa Mehrę Baradaran, pomysł ten został został ostatecznie odrzucony.

PayPal wydaje nową aplikację do obsługi kryptowalut

Aplikacja oferuje klientom możliwość zarządzania wszystkimi transakcjami związanymi z PayPal z jednego pulpitu nawigacyjnego.

Firma PayPal poinformowała o wydaniu nowej aplikacji, która ma być punktem kompleksowej obsługi dla wszystkich potrzeb związanych z płatnościami cyfrowymi klientów firmy. Wcześniej, w lipcu 2021 r., dyrektor generalny PayPal, Dan Schulman, poinformował, że superaplikacja firmy jest gotowa do wdrożenia w Stanach Zjednoczonych.

Nowa aplikacja PayPal umożliwi użytkownikom dostęp do wszystkich cyfrowych produktów finansowych firmy. Oprogramowanie obejmuje zarówno przypadki użycia kryptowaluty, jak i niekryptograficzne, z zakładką portfela do zarządzania płatnościami kryptowalutowymi i wysokimi oszczędnościami. Gigant płatności cyfrowych ujawnił, że dzięki nowej aplikacji klienci mogą uzyskać do 0,40% rocznej stopy procentowej od swoich oszczędności. Klienci będą mogli również wypłacić swoje zarobki z konta oszczędnościowego na swoje saldo PayPal, aby wykorzystać je w zakupach online. Inne funkcje aplikacji obejmują płatności rachunków, zwrot gotówki i rabaty, a także wpłaty bezpośrednie. Ta ostatnia funkcja umożliwi klientom otrzymywanie płatności dwa dni wcześniej.

PayPal poinformował również, że planuje dodać więcej funkcji do aplikacji w nadchodzących miesiącach, w tym płatności za pomocą kodów QR w trybie offline i możliwości inwestycyjne. Firma rozważa również wejście na arenę handlu detalicznego akcjami.

Informacja o nowej aplikacji PayPal pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak firma umożliwiła handel kryptowalutami dla użytkowników w Wielkiej Brytanii.

PayPal to amerykańskie przedsiębiorstwo oferujące usługi płatnicze umożliwiające przedsiębiorcom i konsumentom posiadającym adres e-mail wysyłanie oraz odbieranie płatności przez Internet. PayPal początkowo służył do przesyłania pieniędzy za pomocą telefonów komórkowych, Palm Pilotów i pagerów, jednak w krótkim czasie wprowadził system oparty na stronie internetowej. PayPal działa na zasadzie wirtualnej portmonetki/portfela/skarbonki (cyfrowy portfel). W systemie PayPal klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal. Amerykański potentat internetowych płatności obecny jest w 190 krajach, z których 23 dysponuje lokalnymi serwisami internetowymi. PayPal umożliwia płatności w 25 walutach.

MiamiCoin co 10 minut generowało dla miasta 2 tys. dolarów

Burmistrz Miami, Francis Suarez, świętuje sukces niedawnej inicjatywy finansowania projektów miejskich poprzez wpływy z specyficznego dla miasta protokołu kryptograficznego zbudowanego na łańcuchu bloków Bitcoin (BTC).

13 września 2021 r. komisarze miasta Miami zagłosowali za przyjęciem środków wygenerowanych przez nową kryptowalutę MiamiCoin, która została uruchomiona w sierpniu tego roku przez CityCoins. Moneta jest zbudowana na Stacks, sieci zdecentralizowanych aplikacji o otwartym kodzie źródłowym i inteligentnych kontraktach, które wykorzystują łańcuch bloków Bitcoin jako programowalną warstwę bazową.

W protokole MiamiCoin zakodowany jest wymóg, aby 30% wszystkich wydobywanych monet było kierowanych do cyfrowego portfela przeznaczonego dla miasta. Fundusze te zostaną przeznaczone na wydatki na projekty, takie jak projekty mające na celu złagodzenie zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, finansowanie inicjatyw dla społeczności znajdujących się w niekorzystnej sytuacji oraz inwestycje w edukację kryptograficzną dla przedsiębiorców technologicznych.

Fox Business oszacowało, że około 2500 dolarów Stacks (STX) o ówczesnej wartości 1,50 dolara było przelewanych do portfela miasta co 10 minut. W wywiadzie udzielonemu stacji 20 września 2021 r. burmistrz Suarez potwierdził te dane, stwierdzając, że dochody z wydobycia generowały ponad 2000 dolarów co 10 minut, co dało ponad 5 milionów dolarów w ciągu ostatnich 30 dni.

Głosując za przyjęciem funduszy zebranych od sierpnia, Komisja Miasta Miami nie głosowała za ich wydaniem. Zamiast tego Komisja przyjęła równowartość dochodów w dolarach i zatrzyma je w rezerwie na przyszłe wydatki gmin. Zamiana na walutę fiducjarną gwarantuje, że miasto nie przechowuje bezpośrednio kryptowaluty.

W wywiadzie dla Foxa Suarez powiedział o inicjatywie: – To interesujące, ponieważ nie jest to podatek przymusowy, nie filantropia, to coś zupełnie innego i może zrewolucjonizować sposób finansowania rządów w przyszłości. Teoretycznie możliwe jest, że miasto może generować wystarczającą ilość podatków za pośrednictwem MiamiCoin, aby nasi mieszkańcy nie musieli płacić ani jednego centa podatku”.

Według danych udostępnionych przez Antonio Delgado, wiceprezesa ds. współpracy w zakresie innowacji i technologii w Miami Dade College, inne wskaźniki wydają się wskazywać, że Miami przyciągało latem więcej ofert pracy w branży technologicznej.