Czołowa scentralizowana giełda kryptograficzna ogłosiła plany uruchomienia sklepu z aplikacjami kryptograficznymi, oferującego produkty opracowane przez inne firmy.
Jak czytamy w poście napisanym 30 czerwca 2021 r. przez dyrektora generalnego Coinbase, Briana Armstronga, „chociaż gospodarka kryptowalut jest wciąż na wczesnym etapie, jasne jest, że każdego roku coraz większa aktywność gospodarcza będzie odbywają się na szynach kryptograficznych”. „Apple nie próbowało tworzyć każdej aplikacji na iPhone’a, umożliwiło programistom i dało użytkownikom mobilnym łatwy dostęp do nowych innowacyjnych aplikacji. Musimy zrobić to samo w krypto” – napisał Armstrong, szacując, że obecnie mamy do czynienia z dziesiątkami miliardów dolarów z działalności gospodarczej prowadzonej na DApps.
W poście podkreślono również zaangażowanie Coinbase w zwiększenie liczby obsługiwanych przez firmę aktywów kryptograficznych i zwiększenie szybkości nowych aukcji. Jednocześnie ogłoszono plany ograniczenia przeglądu prawnego dla potencjalnych aukcji i uruchomienia „strefy eksperymentalnej” dla nowych aktywów. Proces weryfikacji prawnej ma zostać skrócony z 70 pytań do 12.
Przedstawiciele giełdy zwracają uwagę, że wiele aktywów może nie spełniać kryteriów Coinbase, aby być notowanym na giełdzie z powodów regulacyjnych. Stanowisko firmy jest takie. że powinna ona zapewnić podstawowe funkcje portfela, takie jak usługi przechowywania i transferu dla „większości aktywów”.
Armstrong twierdzi również, że aplikacja Coinbase wkrótce będzie obsługiwać każdą aplikację zbudowaną na zdecentralizowanych szynach kryptograficznych. Takie sformułowanie sugeruje, że użytkownicy giełdy być może już wkrótce będą mogli wchodzić w interakcje z rosnącym ekosystemem DeFi za pośrednictwem aplikacji Coinbase. Dyrektor generalny firmy podkreślił również chęć, by stała się ona „globalnym przedsiębiorstwem”. Z postu wynika, że giełda ma nadzieję na wprowadzenie nowych produktów „domyślnie w większości krajów” w przyszłości.
Coinbase informuje o swoich planach w chwili, gdy państwowi regulatorzy coraz częściej dążą do stworzenia globalnych giełd kryptowalut, a brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego nakazuje Binance zaprzestanie wszelkich „działalności regulowanej” w Wielkiej Brytanii. Z kolei w odpowiedzi na szersze represje kryptograficzne w Chinach, firma Huobi zabroniła chińskim użytkownikom dostępu do swoich produktów pochodnych. Ograniczenie dotknęło również handlowców detalicznym z Wielkiej Brytanii.
Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 r. regulator finansowy kanadyjskiej prowincji Ontario oskarżył firmy Bybit i Kucoin o naruszenie lokalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.