Mająca siedzibę na Malcie popularna giełda kryptowalut specjalizująca się w finansowych instrumentach pochodnych rozpoczęła rozliczenia w czasie rzeczywistym dla swoich wieczystych swapów, kontraktów terminowych i opcji.
Zgodnie z informacją prasową opublikowaną 29 grudnia 2020 r. rozliczenie kontraktu pochodnego w czasie rzeczywistym umożliwi użytkownikom giełdy wycofanie środków w dowolnym momencie. Nowa funkcja ma zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia handlowe, poprawić efektywność kapitałową ich funduszy i umożliwić większe możliwości arbitrażu krzyżowego.
– Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie dla wszystkich traderów korzystających z arbitrażu krzyżowego, ponieważ muszą oni rozliczać swoje zyski w czasie rzeczywistym między giełdami – powiedział Lennix Lai, szef działu rynków finansowych firmy. – Ta funkcjonalność poprawi również zarządzanie kapitałem w całej platformie OKEx – dodał.
Rozliczenia w czasie rzeczywistym zostały uruchomione z dniem 29 grudnia 2020 r. w oparciu o cenę dolara Cardano (ADA). W kolejnych miesiącach nowa funkcja ma zostać wprowadzona na inne instrumenty pochodne OKEx.
Siedziba założonej w 2017 giełdy kryptowalut OKEx mieści się na Malcie. W czerwcu 2018 roku platforma stała się jedną z największych giełd, która uruchomiła i oferowała usługę białej etykiety wymiany kryptowalut, w której kandydaci muszą mieć solidne doświadczenie w branży i 2,5 miliona dolarów na swoich kontach. Przez pewien czas OKEx był uznawany za czołową giełdę kryptowalutowych instrumentów pochodnych pod kątem dziennego wolumenu obrotu kontraktami futures. Jednak od jakiegoś czasu nią nie jest – platformę wyprzedziły już m. in. Binance i Huobi. Podczas gdy konkurencyjnym firmom udało się stworzyć solidną podtawę do dalszego funkcjonowania poprzez ciągłe inwestowanie w rozwój swoich produktów pochodnych, OKEx osłabiał swoją pozycję tracąc swój najważniejszy zasób – zaufanie swoich użytkowników. W lutym 2020 roku OKEx ogłosił, że jego własny blockchain o nazwie OKChain rozpocznie testy. Wtedy też giełda po raz pierwszy ujawniła, że opracowuje łańcuch bloków, wraz ze zbudowaną na nim zdecentralizowaną giełdą (DEX).